Üretim

Tüm Dünyada Devredeyiz

Bilgi İşlem Merkezi

 

Plotter

 
Bilgi İşlem uygulamaları departmanı CAM 350 programı ile kusursuz hizmet paktının başlangıcını teşkil eder.   Cam istasyonunda teknik çizimler Gerber Laser Plotter’da film çıktısına dönüştürülür.

 

Levha Kesim

 

Şablon Hazırlama

 
Baskıda kullanılacak bakır kaplı levhalar son derece hassas bir şekilde ölçülendirilip kesilir.   Baskı için gerekli şablonlar film çıktıları doğrultusunda burada hazırlanır.

 

Kalıphane

 

Preshane

 
Bilgi İşlem Merkezinden aktarılan bilgiler doğrultusunda kalıplarınız hazırlanır.   Üretim planlama aşamasında müşteri beklentileri doğrultusunda kalıpları hazırlanmış Baskı Devre kartları preshane departmanımızda mekanik delme ve kesme işleminden geçirilir.

 

CNC Delme Kesme

 

Aşındırma Baskı

 
Yüksek Teknolojiyle donatılmış CNC tezgahlarımızla kaliteli ve hızlı hizmet vermekteyiz.   Yüzeyleri temizlenmiş parçalar aşındırma baskıya tabi tutulur.

 

Aşındırma Operasyonu

 

Optik Kontrollü Delme

 
Aşındırma baskısı yapılan kartların aşındırma operasyonları bu bölümde gerçekleştirilir.   Aşındırılan parçaların baskı ve makanik işlemler için gerekli referans delikleri optik kontolü ve robot donanımlı makinelerimizde delinir.

 

Yüzey Temizleme

 

Baskı Operasyonu

 
Bakır kaplı panellerin baskı öncesi yüzey temizliği titizlikle yapılır.   PCB kartların soldermask, yalıtkan, karbon, eleman baskıları ve bu kartların optik kontrollerini baskı operasyon bölümü gerçekleştirir.

 

Delik İçi Kaplama

 

Fotografik İşlemler

 
Çift yüzlü PCB’lerin delik içlerinin bakır kaplaması yapılır. Kullanılan cihazlar ve kimyasallar en son teknoloji ürünleridir.   Çift yüzlü kartların üretimi ile ilgili kuru film kaplama, pozlama, solder mask gibi işlemler koşullandırılmış nem ve ısı gibi çalışma şartlarının sabit tutulduğu alanda hazırlanır.

 

Hal Lehim Kaplama

 

V-Scoring

 
Tek yüzlü ve Çift yüzlü kartların dikey lehim kaplama prosesi yapılır.   Panel olarak çoklu talep edilen kartlar V-Scoring işlemine tabi tutulur.

 

Elektriksel Test

 

Organik Kaplama

 
Üretim aşamaları doğru bir evrede tamamlanmış olan Baskı Devre kartları paketleme ve genel kontrol aşamasına geçmeden elektiriksel teste tabi tutulurlar.   Yüzey kaplama teknolojilerinden birisi olan organik kaplama bölümünde bakır yüzeyin pasifize edilmesiyle mükemmel lehimlenebilir yüzeyler elde edilir.

 

Kalite Kontrol

 

Paketleme

 
Tüm ürünlerimiz, her prosesten sonra ve üretim bitiminde itina ile kalite kontrolden geçirilir.   Tüm üretim ve kalite kontrol aşamalarından geçtikten sonra ürünler müşteriye teslim edilmek üzere ambalajlanır.